Skip to main content
Strona główna  ▶  webinar  ▶  Czy fotowoltaika dla firm nadal opłaca się w 2024?

Czy fotowoltaika dla firm nadal opłaca się w 2024?

Data webinaru: 05.07.2024 r.

Udostępnij:

Odnawialne źródła energii (OZE) w przemyśle w Polsce są tematem, wokół którego narosło wiele mitów. Często słyszymy, że OZE są zbyt drogie lub nieefektywne. Tymczasem nowoczesne technologie i malejące koszty instalacji obalają te mity, pokazując, że OZE mogą być zarówno opłacalne, jak i wysokowydajne. Wszystko zależy od tego, co obieramy za cel – zwłaszcza w dłuższej perspektywie.

Aktualne szanse rozwoju OZE w Polsce są obiecujące. Rosnąca świadomość ekologiczna oraz dążenie do redukcji emisji CO2 stwarzają sprzyjające warunki dla przedsiębiorstw. Jednak rozwój ten napotyka również na wyzwania, takie jak konieczność dostosowania infrastruktury i regulacji prawnych, a także zmienne koszty energii i surowców.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia webinaru poświęconego temu tematowi, podczas którego Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu firmy Selena Energy, dr Anna Dębowska oraz wydawca portali ecoekonomia.pl i esginfo.pl, Jakub Paszyński, dzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą.

Opłacalność inwestycji w OZE – od czego zależy?

Odpowiedź na to pytanie nigdy nie będzie jednoznaczna. Opłacalność inwestycji w OZE zależy od wielu czynników, które różnią się w zależności od przedsiębiorstwa. Znaczenie mają m.in. branża, profil zużycia energii, plany rozwojowe oraz lokalizacja firmy. Dlatego odpowiedź brzmi: to zależy.

Istotne dla opłacalności są również oczekiwania inwestora. Czy celem jest pozyskanie energii ze słońca, zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego i ciągłości dostaw, czy może częściowe zaspokojenie potrzeb energetycznych przedsiębiorstwa i sprzedaż nadwyżek do sieci? (Opcji sprzedaży nadwyżek akurat nie proponujemy). Często kluczowym wskaźnikiem opłacalności jest czas zwrotu z inwestycji. Nierzadko mówi się też o redukcji emisji CO2 i pozyskaniu nowych klientów dzięki transparentnej polityce ESG.

Warto również zwrócić uwagę na kontekst polityczno-prawny. Poziom i jakość regulacji oraz polityki energetycznej kraju, a także zobowiązania wynikające z członkostwa w UE, mają wpływ na opłacalność inwestycji. Reasumując, opłacalność inwestycji w OZE to pojęcie bardzo szerokie i wielowątkowe.

Indywidualne rozwiązania dla Twojej firmy

W Selena Energy proponujemy naszym klientom rozwiązania, które w 100% spełniają ich definicję opłacalności. Transformacja energetyczna to dziś kompleksowe połączenie kilku rozwiązań, które ostatecznie mają prowadzić przedsiębiorstwo do założonego celu biznesowego. Proponujemy rozwiązania dostosowane do oczekiwań i możliwości logistyczno-kapitałowych klienta, takie jak magazynowanie energii, jej produkcja z PV, oraz elektromobilność – to dziś podstawa transformacji energetycznej. O unikatowości naszej oferty decydują detale związane ze specyfiką przedsiębiorstwa, takie jak lekkie konstrukcje dachowe, trudne grunty, stawy, sady czy winnice.

Zobacz na YouTube

CZAS TRWANIA
45 minut

PROWADZĄCY

  • Dr Anna Dębowska
  • Aleksander Paszyński

Dr Anna Dębowska

Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w firmie Selena Energy

Ekspertka w dziedzinie sprzedaży i marketingu, z ponad 10-letnim doświadczeniem na szeroko rozumianym rynku OZE. W ramach zarządzania strukturami sprzedaży kierowała zarówno dużymi, dojrzałymi zespołami, jak i budowała od podstaw sprzedażowe startupy. W dziedzinie marketingu specjalizuje się w tworzeniu strategii marketingowych dla rozwiniętych korporacji oraz w budowaniu nowych marek od podstaw. Zajmuje się także projektowaniem rozwiązań transformacji energetycznej dla klientów B2B i B2C zarówno na poziomie lokalnym, jak i międzynarodowym.

Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Gdańskiego, posiada stopień naukowy doktora uzyskany na Wydziale Filologii Polskiej. Dodatkowo ukończyła studia na Wydziale Produkcji Filmowej i Telewizyjnej Państwowej Szkoły Filmowej.

Aleksander Paszyński

Wydawca portali ecoekonomia.pl oraz esginfo.pl

Związany z mediami od ponad 20 lat. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Wyższej Szkoły Dziennikarstwa im. M. Wańkowicza, na kierunkach dziennikarstwo oraz nauki polityczne. Zdobywał doświadczenie w zakresie nowych technologii m.in. podczas kursów „Understanding Media by Understanding Google” oraz „Content Strategy for Professionals” (Northwestern University w Chicago).

W swojej karierze pracował dla takich instytucji jak Super Express, Bank Współpracy Europejskiej, PTP Kleinworth Benson, Prokom SA, Polnord SA, Gratka.pl, Dom Kredytowy Notus SA, Polska Organizacja Turystyczna, Polski Związek Prywatnych Pracodawców Turystyki. Członek Konfederacji Lewiatan.