Skip to main content
Strona główna  ▶  O nas

O nas

Selena ENERGY powstała w 2021 roku, łącząc dotychczasowe doświadczenia związane z wykorzystaniem profesjonalnych rozwiązań dla chemii budowlanej, wykorzystywanej w konstrukcjach dachowych, z rozwiązaniami OZE, w szczególności PV, wychodząc z założenia, że każda inwestycja w panele fotowoltaiczne wymaga solidnego i bezpiecznego dachu.

Prezes zarządu

Wojciech Tyburski

Liczba pracowników

+ 50 profesjonalistów

z długoletnim doświadczeniem w branży OZE

Rok założenia

2021

W styczniu 2024 roku nastąpiło rozszerzenie portfolio produktowego firmy.

Dotychczasowa oferta została wzbogacona o:

  • Niestandardowe rozwiązania dla PV (lekkie konstrukcje na dachy o obniżonej nośności, panele elastyczne)
  • Magazyny energii
  • Ładowarki samochodowe
  • Construction management
  • Systemy do kompleksowego zarządzania energią elektryczną w organizacji

Jesteśmy częścią grupy Selena

Selena ENERGY jest częścią działającej od 1992 roku Grupy Selena, jednego z największych producentów chemii budowlanej na świecie. Koncentrujemy się na kliencie B2B z branżami wysoce energochłonnymi.

Dowiedz się więcej o grupie Selena

Kompleksowe rozwiązania dla sektorów energochłonnych

Koncentrujemy się na kliencie B2B z branżami wysoce energochłonnymi.

Dostarczamy kompleksowo rozwiązania w obszarze instalacji fotowoltaicznych, energooszczędnych dachów przemysłowych, magazynowania i zarządzania energią oraz elektromobilności, pozwalających na redukcję kosztów energii, powodujących obniżenie emisji CO2, ograniczenie śladu węglowego.

Siła wiedzy i doświadczenia na rzecz zrównoważonej energetyki

Zespół Seleny Energy liczy obecnie 50 osób i tworzą go profesjonaliści z długoletnim doświadczeniem w branży OZE.

Wzmocnienie eksperckie w Selenie ENERGY

W celu wzmocnienia zespołu o kompetencje związane z szeroko rozumianą energią elektryczną, w grudniu 2023 roku do zespołu Selena Energy jako prezes spółki dołączył Wojciech Tyburski, od lat związany z rynkiem energii elektrycznej, oraz Anna Dębowska, menadżerka z wieloletnim doświadczeniem na rynku odnawialnych źródeł energii.

Posiadamy własne zespoły projektowe
Współpracujemy ze starannie wybranymi firmami montażowymi
Bazujemy na sprawdzonych dostawcach i producentach komponentów

Nasza misja

Wspieramy proces transformacji energetycznej przedsiębiorstw

Obecnie naszym głównym zadaniem jest przekonanie do transformacji energetycznej jak największej liczby przedsiębiorstw.

Zarząd Selena ENERGY

Wojciech Tyburski

Prezes Zarządu Selena Energy

Doświadczony ekspert z bardzo dobrą znajomością branży budowlanej, telekomunikacyjnej i energetycznej – obecnie skupiony przede wszystkim na odnawialnych źródłach energii. Doskonale rozumie biznes i procesy w nim zachodzące. Dzięki bogatemu i różnorodnemu doświadczeniu ma szerokie spojrzenie na całość procesów biznesowych, organizacyjnych i finansowych zachodzących w nowoczesnych organizacjach. W ostatnim czasie realizował m.in. fotowoltaiczne projekty inwestycyjne na krajowym rynku OZE.

Posiada wykształcenie wyższe w dziedzinie zarządzania i ekonomii, uzupełnione licznymi szkoleniami w obszarze sprzedaży, marketingu i zarządzania zespołem.

Od października 2023 r. prezes Selena Energy (Grupa Selena).

Krzysztof Ościłowicz

Członek Zarządu Selena Energy
Członek Zarządu ds. Finansowych (CFO) Selena FM S.A.

Ukończył Uniwersytet Warszawski na kierunku stosunki międzynarodowe oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie na kierunku finanse i bankowość. Posiada dyplom ACCA oraz certyfikat CFA . W przeszłości zawodowo związany m.in z PKN Orlen czy Grupą Unipetrol (gas & oil), realizując kluczowe projekty energetyczne i petrochemiczne zarządzając kontraktami inwestycyjnymi. Do Grupy Selena dołączył w 2019 roku zajmując stanowisko Group Controlling Director, a następnie pełniącego obowiązki Chief Financial Officer. Realizował wsparcie biznesu poprzez wdrożenia narzędzi klasy Business Intelligence, wsparcie i nadzór nad projektami biznesowymi oraz poprzez usprawnienia procesów w Grupie Selena. 1 października 2022 roku wszedł w skład Zarządu Grupy jako Członek Zarządu ds. Finansowych.